42-693 Krupski Młyn, ul. Krasickiego 9
tel.: 32 285 70 16 lub 32 381 03 32
e-mail: Pokaż Email
szczegółowy wykaz numerów tel.

Spływy kajakowe z KAJAKOMANIĄ

Woda, słońce, przygoda, aktywny tryb życia w gronie przyjaciół

Mała Panew jest przy tym najciekawszym i najlepiej zagospodarowanym wodnym szlakiem turystycznym na Górnym Śląsku, co sprawia, że jest to wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki sobotnio-niedzielnej. Znajdziemy tu profesjonalnie przygotowane dla turystów stanice kajakowe i naturalne miejsca wypoczynku, trasy spacerowe i rowerowe. Razem z innymi kajakarzami wybraliśmy Małą Panew i szczerze ją Państwu polecamy!

Mała Panew spływ – szlak kajakowy w większości biegnie przez tereny leśne. Piaszczyste brzegi rzeki stwarzają możliwości postoju i wypoczynku w czasie wyprawy.

Stanica kajakowa Krupski Młyn – przystań kajakowa
Pole biwakowe Kajakomania znajduje się w Krupskim Młynie, ul. Główna 1, w parku /zjazd przy sklepie Groszek – Piekarnia/. Przy stanicy działa wypożyczalnia kajakowa. Stanica kajakowa Krupski Młyn to punkt zbiorczy i informacyjny, dostępny jest dla zorganizowanych spływów kajakowych i dla klientów indywidualnych. Jest to miejsce wypadowe dla różnych tras kajakowych, jednodniowych spływów kajakowych i większych imprez kajakowych. Tu zaczyna się i kończy wycieczka kajakowa lub wyprawa kajakowa.
Pole biwakowe Kajakomania położone jest nad brzegiem Małej Panwi w centrum rekreacyjnym Krupskiego Młyna. Tu rozpoczynają się wszystkie nasze spływy kajakowe na Mała Panew. Teren jest bezpieczny i ogrodzony. Tuż obok, w parku znajdują się boiska piłkarskie, miejsca biesiadne, siłownia zewnętrzna, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa. W miesiącach od czerwca do sierpnia tuż obok stanicy czynne jest odkryte kąpielisko – basen. W odległości około 100 m znajduje się sklep spożywczy, w odległości 400 m pizzeria. Wszystko w pięknym otoczeniu sosnowego lasu! Pole biwakowe Kajakomania to równocześnie miejsce startu i mety spływów kajakowych na Małej Panwi.

Trasy spływu kajakowego Małą Panwią
Spływy odbywają się w każdy weekend o godz. 9.00, 13,00 i 16.00
Trasa nr 1 Krupski Młyn – Kielcza 9 km – polecana dla każdego, bezpieczna, bez przenosek, ok., 3 godz.
Trasa nr 2 Żyłka – Krupski Młyn cały rok 9 km km – bardzo malownicza, możliwe przenoski, ok. 3 godz.
Trasa nr 3 Potępa – Krupski Młyn 5 km – trasa krótka, dla początkujących kajakarzy, 1 godz.
Trasa nr 4  Zietek – Krupski Młyn 3 km – trasa rekreacyjna, na pierwszy raz 0.5 godz.
Trasa nr 5 Krupski Młyn – Żędowice 13 km – trasa dla bardziej wprawionych kajakarzy, 4 godz.
Trasa nr 6 Krupski Młyn – Zawadzkie – 17 km, trasa z możliwością spłynięcia rzeką Młynówką, 5 godz
Trasa nr 7 Pusta Kuźnica – Krupski Młyn 13 km – trasa dla  zaawansowanych kajakarzy
 

Rezerwacja:
PUH Kajakomania Roman Copik
www.kajakomania.pl
info@kajakomania.pl
Tel. 601563841