42-693 Krupski Młyn, ul. Krasickiego 9
tel.: 32 285 70 16 lub 32 381 03 32
e-mail: Pokaż Email
szczegółowy wykaz numerów tel.

03
lut

Nakręcamy na pomaganie i recykling!

3 lutego 2021

Nakręcamy na pomaganie i recykling!
Nakręcamy na pomaganie i recykling!

Kosze podarował zakład NITROERG. Będzie można do nich wrzucać każdy rodzaj plastikowych nakrętek, bez względu na kształt, wielkość czy kolor, także nakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania itp.

To doskonały materiał na surowiec wtórny i sposób na pomoc charytatywną - mieszkańcy będą mogli do nich wrzucać plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane na cele charytatywne. Same zaś nakrętki, zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie. Początkowo powstaje z nich plastikowy granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, doniczki, wiadra, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, a także opakowania i rury PCV.

Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca zebrane przez siebie nakrętki.

Takie akcje niosą za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska.