42-693 Krupski Młyn, ul. Krasickiego 9
tel.: 32 285 70 16 lub 32 381 03 32
e-mail: Pokaż Email
szczegółowy wykaz numerów tel.

19
sty

List Wójta do Mieszkańców w sprawie szczepienia przeciwko wirusowi SARS-Cov-2

19 stycznia 2021

List Wójta do Mieszkańców w sprawie szczepienia przeciwko wirusowi SARS-Cov-2
List Wójta do Mieszkańców w sprawie szczepienia przeciwko wirusowi SARS-Cov-2

Treść listu:

Szanowni Mieszkańcy,

za sprawą pojawienia się wirusa SARS-Cov-2, który wywołał ogólnoświatową pandemię, ostatni rok był dla nas wszystkich szczególnie trudny. Aby zahamować rozwój epidemii w naszym kraju, musieliśmy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i nauczyć się żyć w całkiem nowej rzeczywistości, ograniczając do minimum wszelkie kontakty społeczne. 
Pod koniec 2020 roku wreszcie pojawił się jeden z najważniejszych elementów walki z pandemią - szczepionka, która daje nam nadzieję na tak wyczekiwany powrót do normalności. Ale to kiedy ta normalność nastąpi, zależeć będzie od nas wszystkich. 
Pokonanie koronawirusa jest bowiem możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka, a taką możliwość daje nam właśnie szczepionka. W interesie całego społeczeństwa leży zatem to, aby cały proces szczepień przebiegał w Polsce jak najsprawniej. 
Zwracam się więc do Państwa z ogromną prośbą o zaangażowanie się w walkę z koronawirusem poprzez przystąpienie do szczepień, gdy tylko będzie to możliwe. Osoby, które ukończyły 80 lat mogą się zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 już od 15 stycznia br., a osoby, które ukończyły 70 lat - od 22 stycznia. Same szczepienia 
dla seniorów rozpoczną się natomiast 25 stycznia. 

Przypominam, że zgodnie z mapą punktów szczepień na terenie gminy Krupski Młyn wyznaczono punkt szczepień:
NZOZ SAWMED
UL. GŁÓWNA 11
42-693 KRUPSKI MŁYN 

Co istotne, osoby niepełnosprawne bądź mieszkańcy, którzy mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z pomocy transportu do punktu szczepień. Wystarczy zadzwonić na infolinię pod numer 32 288 48 20 (SAWMED).                 
Wówczas zabezpieczony zostanie transport do punktu szczepień. 
Warto dodać, iż aby zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie od lekarza - gdy rozpocznie się etap, w którym będziemy mogli się zaszczepić, wszystkim osobom posiadającym numer PESEL (z grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach danego etapu) wystawione zostaną automatyczne e-skierowania, ważne 60 dni. Indywidualne skierowania lekarze będą wystawiać jedynie tym osobom, które nie posiadają numeru PESEL lub nie mogły poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania. 

Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Sam proces rejestracji jest, jak widać, bardzo prosty, a o terminie podania szczepionki przypomni zapisanym osobom SMS wysłany na podany przy zapisywaniu się numer kontaktowy. 
Jeszcze raz zachęcam wszystkich do szczepień. Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza. Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności. 

 

Franciszek Sufa
Wójt Gminy Krupski Młyn

 

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie lub w ramach dedykowanej infolinii pod numerem 989.